کمیتۀ حمایت از احضارشدگان

کمیتۀ حمایت از دانشجویان احضارشده به کمیتۀ انضباطی دانشگاه تهران

کمیتۀ حمایت از احضارشدگان

کمیتۀ حمایت از دانشجویان احضارشده به کمیتۀ انضباطی دانشگاه تهران

اسفند سال 1387 بود که حجم اقدامات فراقانونی کمیتۀ انضباطی دانشگاه تهران به جایی رسید که دانشجویان دانشکدۀ علوم اجتماعی دانشگاه تهران را مجاب کرد تا کمیته ای تحت عنوان «کمیتۀ حمایت از احضارشدگان» برای حمایت از همۀ دانشجویان احضارشدۀ دانشگاه تهران به کمیتۀ انضباطی تشکیل دهند. این کمیته که تا خرداد 1389 رسما به کار خود ادامه داد توانست در موارد متعددی در مقابل فرایندهای غیرقانونی بایستد و از دانشجویان حمایت کند.
اما پس از 7 سال، بازهم در اسفند ماه و بازهم در دانشکدۀ علوم اجتماعی، احضار شتاب زده و غیرقانونی 11 تن از دانشجویان این دانشکده در کمتر از یک ساعت در تاریخ 18 اسفند 1394 و مسائلی که پیرامون آن رخ داد، ما را به این نتیجه رساند که نیاز برای احیای این کمیته بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. «کمیتۀ حمایت از احضارشدگان» پس از وقفه ای پنج ساله، از اسفند 1394 فعالیت خود را از سر گرفت.
ehzarshodegan@gmail.com

طبقه بندی موضوعی

گزارش نخستین مجمع عمومی «کمیتۀ حمایت»

چهارشنبه, ۲۵ فروردين ۱۳۹۵، ۰۹:۲۵ ب.ظ

با سلام

گزارش نخستین مجمع عمومی «کمیتۀ حمایت» که در تاریخ 24 فروردین 1395 در دانشکدۀ علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد، از این قرار است:

- کارگروه «فرهنگی» کمیته با حضور بخشی از دانشجویان داوطلب تشکیل شد.

- فعالیت کارگروه «فرهنگی» انجام فعالیت های فرهنگی همچون برگزاری نمایشگاه، تئاتر، و... در سطح دانشگاه به منطور آگاهی بخشی به عموم دانشجویان است.

- کارگروه «حقوقی» کمیته با حضور بخشی از دانشجویان داوطلب تشکیل شد.

- فعالیت کارگروه «حقوقی» برگزاری کارگاه ها و انتشار مطالبی در جهت آگاه سازی دانشجویان از حقوق شان و همچنین تلاش برای کشف مصادیق فعالیت های غیرقانونی کمیتۀ انضباطی است.

- دانشجویانی که مایل به فعالیت داوطلبانه در این کارگروه ها و یا به طور کلی در کمیتۀ حمایت هستند می توانند با این ایمیل در ارتباط باشند: ehzarshodegan@gmail.com

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۱/۲۵

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی